יחידות אירוח נווה שלום

מרכז המבקרים

מרכז המבקרים של היישוב מפגיש קבוצות מבקרים עם חיי היישוב והאידיאולוגיה העומדת בבסיסו. המרכז מציע מספר תוכניות מגוונות המתאימות לקבוצות ולבודדים בנושא השלום והדו-קיום, החל מהרצאות קצרות ועד פעילות של סדנא בת יום. ניתן לקבל את ההרצאות בכמה שפות ובכמה היבטים.

 

להמשך קריאה...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מערכת החינוך

בית ספר היסודי מהווה את גולת הכותרת של נווה שלום. בית ספר דו לאומי ודו לשוני המחנך לשלום ודו-קיום. בבי"ס לומדים ילדים מכ-24 ישובים בסביבה. בית הספר מקדם אווירה שבה נבנית סביבה חינוכית שוויונית אשר באה לידי ביטוי בעולמם של הילדים ובמודל האישי של חברי הצוות, שאינם חדלים מלהעשיר את עולמם ואת זהותם, תוך מתן כבוד לאחר. השאיפה לשוויון באה לידי ביטוי בשפה, בתרבות, בספרי הקודש,בחגים הלאומיים של כולנו. "הבחירה שלנו היא להכיר באחר ולראות בשונות שהוא מביא עמו כגורם מעשיר, יפה ומרגש. ההבנה שיש לשותפות המקבלת את אי ההסכמות, שמכירה במקום השווה של שני הנרטיבים ... אפשרה לנו לטפל בשאלות הקשות ביותר..." (הציטטות מתוך ספר שיצא לאור בנווה שלום מתאר את חיי בית הספר בשני העשורים הראשונים). במהלך השנים בית הספר פיתח רעיונות שונים וחדשניים בתחומי הדו-לשוניות והרב תרבותיות. אנו מקווים שנוכל, יחד עם בתי ספר דו לשוניים אחרים אשר הולכים ומתרבים, לאחד כוחות ולבנות את הזרם החינוכי הדו-לאומי דו-לשוני .

 

להמשך קריאה...

המרכז הרוחני הפלורליסטי

המרכז הרוחני פלורליסטי מוקדש לזיכרו של מייסד והוגה הרעיון של הכפר-ברונו הוסאר, ולמורשתו, והוא מהווה מקום מפגש ללימוד, להתבוננות ולחיפוש דרכים לשלום בתוכנו ובינינו. הפעילות שלו משלבת את המימד הרוחני בחינוך ובעשייה לשלום, מתוך אמונה בערכי שויון, צדק ופיוס. הפעילות שואבת השראה מהמקורות ומהמורשת הרוחנית של שני העמים ושל עמים אחרים ומתמקדת בשיח פתוח,בין דתי ובין תרבותי המקדם עשייה לשלום. פעילות המרכז מכוונת לאנשי הקהילה ולקהל הרחב. ניתן להזמין את האולמות לפעילות המתאימה לרוח המקום.

 

 

להמשך קריאה....

שירותים נוספים

Café Gallery Ahlan


מיד בכניסה לנווה שלום / ואחת אלסלאם, מול עץ הזית ותחת קשתות הבנויות מאבנים מקומיות ומתמזגות באופן אומנותי עם הטבע הירוק מסביב, ממוקם בית הקפה וחנות המזכרות "אהלן". בעלי הקפה גלרי, ראייק ודיאנא, הם תושבי הכפר כבר כעשרים וחמש שנה ועסקו בתחום יישוב סכסוכים וחינוך עד הקמתו של בית הקפה. ראייק ודיאנא מכינים בעצמם וביחד את האוכל בעל הטעם הנצרתי המיוחד. המאכלים מבושלים בסגנון ביתי ובכמויות קטנות שמותאמות למקום, ללא חומרים משמרים ותחליפים מלאכותיים. בנוסף לאוכל הטעים, אפשר למצוא בבית הקפה שלל ממתקים עממיים, מזכרות ומתנות. כשברקע מוזיקה, רוגע ושפע של טבע, בית הקפה הוא מקום אידיאלי לפטפוטים, ישיבות, שיחות עבודה ואינטרנט אלחוטי. אוכלים, שותים, נרגעים, קונים מתנה ויוצאים עם הרגשה נפלאה. 

פתוח ימי ב' עד שבת מ 11:00 ועד 16:00, סגור ימי ראשון.

טלפון לברורים : ראיק/דיאנה: 
טל: 02-9999195 
נייד: 054-4579430