המרכז הרוחני הפלורליסטי


המרכז הרוחני הפלורליסטי
- דומיה סקינה ע"ש ברונו הוסאר


בית דומיה והמרכז הרוחני הוקמו ביוזמתם של אן למניין וברונו הוסאר, מייסדי נווה שלום וואחת אלסלאם. המתחם נמצא בקצה הכפר, גובל בחורשות, טובל בירק ,מוקף צמחיה טבעית וצופה על הנוף המרהיב של עמק לטרון.
במתחם שני מבנים: - בית דומיה סקינה ,מבנה עגול בו ניתן לשבת למטרת התבוננות או תפילה שקטה ומבנה חדש שנחנך במאי 2006 והוא מיועד לפעילות המרכז.
בית הדומיה – סקינה הוא מבנה עגול, בעל איכויות אקוסטיות מיוחדות ומשמש במקום לתפילה ומדיטציה. מקור השם "דומיה" הוא בפסוק התנכי "לך דומיה תהילה אלוהים" (תהילים ס"ה 2). 
מקור השם "סקינה" בערבית הוא בפסוק בקוראן "הוא, השולח שלווה ושקט (סקינה) ללבבות המאמינים למען יוסיפו אמונה לאמונתם" (קוראן ,48,4).

המרכז הרוחני פלורליסטי מוקדש לזיכרו של מייסד והוגה הרעיון של הכפר-ברונו הוסאר, ולמורשתו, והוא מהווה מקום מפגש ללימוד, להתבוננות ולחיפוש דרכים לשלום בתוכנו ובינינו. הפעילות שלו משלבת את המימד הרוחני בחינוך ובעשייה לשלום, מתוך אמונה בערכי שויון, צדק ופיוס. הפעילות שואבת השראה מהמקורות ומהמורשת הרוחנית של שני העמים ושל עמים אחרים ומתמקדת בשיח פתוח,בין דתי ובין תרבותי המקדם עשייה לשלום.

פעילות המרכז מכוונת לאנשי הקהילה ולקהל הרחב. ניתן להזמין את האולמות לפעילות המתאימה לרוח המקום.